Важкий гострий респіраторний синдром викликаний новим коронавірусом (SARS-CoV-2). Інфекція у дітей та підлітків. Систематичний огляд.

Важливість: Швидке поширення по всьому світу важкого гострого респіраторного синдрому викликаний  новим коронавірусом (SARS-CoV-2), глобальні зусилля направлені щодо визначення ефективних профілактичних стратегій та оптимального медичного лікування. Хоча доступні дані для дорослих пацієнтів із коронавірусною хворобою 2019 (COVID-19), бракує даних проаналізованих даних дітей, інфікованих SARS-CoV-2.

Завдання: Оцінити зареєстровані на даний час випадки інфікування SARS-CoV-2 у дітей.

Огляд доказів: Розроблена обширна стратегія пошуку для отримання всіх статей, опублікованих з 1 грудня 2019 року до 3 березня 2020 року, шляхом поєднання термінів коронавірус та коронавірусна інфекція в декількох електронних базах даних (PubMed, Cochrane Library та CINAHL) та слідуючи Кращим статьям звітності для систематичних оглядів та мета-аналізів. Були включені ретроспективні дослідження, серії випадків та звіти про справи, бюлетені та національні звіти про дитячу інфекцію SARS-CoV-2. Ризик зміщення придатних спостережних досліджень оцінювався відповідно до керівних принципів щодо посилення звітності спостережних досліджень з епідеміології.

Знахідки: Ідентифіковано 815 статей. Вісімнадцять досліджень з 1065 учасниками (444 пацієнти були молодшими 10 років, а 553 – у віці від 10 до 19 років) з підтвердженою інфекцією SARS-CoV-2 були включені в остаточний аналіз. Усі статті відображали дослідження, проведені в Китаї, за винятком 1 клінічного випадку в Сінгапурі. Діти в будь-якому віці здебільшого мали слабку респіраторну симптоматику, а саме: лихоманку, сухий кашель та втому, або хвороба протікала безсимптомно. Потовщення бронхів та мутність скляного грунту були основними рентгенологічними ознаками, і про ці результати також повідомлялося у безсимптомних пацієнтів. Серед включених статей був лише 1 випадок важкої інфекції COVID-19, яка сталася у немовляти 13 місяців. Не зафіксовано випадків смерті у дітей віком від 0 до 9 років. Доступні дані про терапії були обмеженими.

Висновки: Наскільки відомо, це перший систематичний огляд, в якому оцінюються та узагальнюються клінічні особливості та лікування дітей із інфекцією SARS-CoV-2. Швидке розповсюдження COVID-19 по всьому світу та відсутність європейських та американських даних про педіатричних пацієнтів потребують подальших епідеміологічних та клінічних досліджень для визначення можливих профілактичних та терапевтичних стратегій

Докладніше за посиланням: https://jamanetwork.com/journals/jamapediatrics/fullarticle/2765169

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *