Транексамова кислота для дорослих з гострою черепно-мозковою травмою

Пацієнтам із середньою мозковою травмою (шкала Глазго Коми більше 8 та менше 13), яка виявляється протягом трьох годин після травми, рекомендовано негайно ввести транексамову кислоту ( клас 1 Б)

Користь антифібролітичного засобу транексамової кислоти пацієнтам з гострою  мозковою травмою травматичного генезу (TBI), раніше не було визначено.

У дослідженні CRASH-3, в якому було включено понад 9000 дорослих людей, у яких протягом трьох годин після TBI за шкалою Глазго було (GCS) <13 або із будь-якими доказами внутрішньочерепної кровотечі при КТ, ті, хто отримали транексамову кислоту, мали суттєво менший рівень смертності від травми голови порівняно з плацебо (18,5 проти 19,8%). Ця різниця була статистично значущою, коли пацієнтів із не реактивними зіницями було виключено (11,5 проти 13,2%) та у підгрупі пацієнтів із легким та помірним ЧМТ (5,8 проти 7,5%).

Побічні ефекти були подібними між групами, включаючи частоту вазооклюзійних подій. Виходячи з цих результатів, ми рекомендуємо транексамову кислоту пацієнтам із помірною ЧМТ, протягом трьох годин після травми. 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *