Соматостатин (Somatostatin)

Референтні значення:

Соматостатин – це поліпептид, який виробляється в шлунково-кишковому тракті дельта-клітинами та гіпоталамусом. Він функціонує як ключовий регуляторний пептид, який має багато фізіологічних ефектів як інгібітор багатьох інших гормонів, включаючи гастрин, холецистокінін, глюкагон, гормон росту, інсулін, секретин, поліпептид підшлункової залози, вазоактивний пептид кишечника, 5-НТ та деяких гормони передньої гіпофіза. .

Орієнтовний діапазон для соматостатину в плазмі у дорослих становить 10-22 пг / мл, коефіцієнт перетворення 0,426, а одиниці SI – 4,26-9,37 пмоль / л.

Інтерпретація

Значення соматостатину в сироватці крові та в спинномозковій рідині (CSF) менше 100 пг / мл знаходяться в межах норми для здорових людей.

Виявлено, що зниження рівня CSF в крові спостерігається в зразках аутопсії людей з хворобою Альцгеймера. [2]

У здорових, молодих осіб Не було виявлено змін, які дозволяють припустити, що це може бути лабораторним маркером пацієнтів з деменцією. Було виявлено, що значення CSF також підвищені у молодих пацієнтів з фібрильними судомами. [3]

Підвищення рівня соматостатину в сироватці крові спостерігається при соматостатиномах та нейроендокринних пухлинах.

Встановлено, що рівні знаходяться в масштабі нанограмів на мілілітр, що майже в 1000 разів більше, ніж у стандартної одиниці. Ці пухлини дуже рідкісні і повільно зростаючі, але більшість пацієнтів мають симптоматичний характер.При синдромі соматостатиноми: [4]

 • Цукровий діабет
 • Жовчнокам’яна хвороба
 • Втрата ваги
 • Стеаторея та діарея
 • Гіпохлоргідрія та ахлоргідрія

ДЖЕРЕЛА:

 1. Gardner DG, Shoback D. Appendix: Normal Hormone Reference Ranges. Gardner DG, Shoback D, eds. Greenspan’s Basic & Clinical Endocrinology. http://www.accessmedicine.com/content.aspx?aID=8410499. Accessed April 10, 2012. 9th ed. New York: McGraw-Hill; 2011.
 2. Raskind MA, Peskind ER, Lampe TH, Risse SC, Taborsky GJ Jr, Dorsa D. Cerebrospinal fluid vasopressin, oxytocin, somatostatin, and beta-endorphin in Alzheimer’s disease. Arch Gen Psychiatry. 1986 Apr. 43(4):382-8.
 3. Hirai K, Seki T. Cerebrospinal fluid somatostatin levels in febrile seizures and epilepsy in children. Neuropeptides. 2000 Feb. 34(1):18-24.
 4. Krejs GJ, Orci L, Conlon JM, Ravazzola M, Davis GR, Raskin P. Somatostatinoma syndrome. Biochemical, morphologic and clinical features. N Engl J Med. 1979 Aug 9. 301(6):285-92.
 5. National Reference Laboratories. Somatostatin: ARUP Lab Tests. ARUP Laboratories:. Available at http://www.aruplab.com. Accessed: 2006-2012.
 6. McQuaid KR. Drugs Used in the Treatment of Gastrointestinal Diseases. Accessed April 10, 2012. Katzung BG, Masters SB, Trevor AJ, eds. Basic & Clinical Pharmacology. 12nd ed. New York: McGraw-Hill; 2012. Chapter 62.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *