Рівень лідокаїну (Lidocaine Level)

Референтні значення:

Лідокаїн – місцевий анестетик типу аміду, доступний у вигляді кристалічного порошку, розчинного в спирті та звичайному фізіологічному розчині. Він пригнічує шлуночкову ектопію в умовах інфаркту міокарда і збільшує поріг фібриляції шлуночків. Ці дії перешкоджають виникненню  фібриляції шлуночків.

Лідокаїн – антиаритмічний препарат класу ІБ, який використовується як засіб другого ряду після інфаркту міокарда у певних груп пацієнтів для лікування передчасних скорочень шлуночків, шлуночкової тахікардії та фібриляції. [1]

Діапазон терапевтичної дози для лідокаїну становить 1,5-5,0 мкг / мл.

Токсичність лідокаїну спостерігається при рівнях більше 5 мкг / мл.

Лідокаїн вводять у вигляді рідини; тому рівні можна досягти в будь-який час після досягнення стійкого стану. Стабільний стан зазвичай досягається протягом 18-24 годин. Період напіввиведення лідокаїну становить від 1,5 години до 5 годин. [1]

Збір: Кров відбирають у сироваткові сепараторні пробірки Бектона-Дікінсона, SST II. Лідокаїн стабільний у сироватці крові або плазмі, якщо зберігати при температурі 2-8 ° C протягом 24 годин. [3]

Для визначення переважно використовуються хроматографічні методи, якщо моніторинг активного метаболіту вважається необхідним.

Не було помічено жодних повідомлень, що стосуються гемолізу, які призводять до низького рівня лідокаїну. Рівень лідокаїну використовується для коригування дози, а збільшення або зниження швидкості інфузії лідокаїну використовується для досягнення оптимальної концентрації.

ДЖЕРЕЛА:

  1. Astra Zeneca. Available at http://www.astrazeneca.ca/documents/ProductPortfolio/XYLOCARD_PI_en.pdf.
  2. lidocaine hydrochloride (Lidocaine Hydrochloride) injection, solution. Available at http://dailymed.nlm.nih.gov/dailymed/archives/fdaDrugInfo.cfm?archiveid=1647. Accessed: 9/10/2012.
  3. Collinsworth KA, Kalman SM, Harrison DC. The clinical pharmacology of lidocaine as an antiarrhythymic drug. Circulation. 1974 Dec. 50(6):1217-30.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *