Культура Neisseria Gonorrhoeae (Neisseria Gonorrhoeae Culture)

Референтні значення:

Культура Neisseria gonorrhoeae використовується в діагностиці захворювання, що передаються переважно статевим шляхом.

Негативна культура Neisseria gonorrhoeae (відсутність росту) вказує на те, що людина не інфікована. [1, 2]

Інтерпретація

Гонококи не є нормальними “мешканцями” дихальної або генітальної флори.

Позитивна культура вказує на активне зараження Neisseria Gonorrhoeae.

У чоловіків найкращим зразком для культури N gonorrheeae є ексудат з уретри або “змиви” з уретри (отримані за допомогою петлі або спеціального тампона). Культури горла або прямої кишки у чоловіків потрібні лише тоді, коли присутній відповідний анамнез.

У жінок перевагу віддають мазкам з цервікального каналу, над зразками з уретри або піхви. Поєднання культури з цервікального каналу та анального каналу, підвищує якість діагностичного результату у жінок, оскільки у деяких пацієнтів із ректальною гонореєю спостерігаються негативні результати культури цервікального каналу.

Селективне середовище (наприклад, агар Мартіна-Льюїса) є збагаченим селективним шоколадним агаром з антибіотиками. Точна рецептура змінювалася з роками, але включає агенти, активні проти грампозитивних бактерій (ванкоміцин), грамнегативних бактерій (колістин, триметоприм) та грибів (ністатин, анізоміцин) в концентраціях, які не інгібують Neisseria Gonorrhoeae.

Колонії з’являються через 1-2 дні інкубації у вуглекислому газі при 35 ° С. Вони можуть бути ідентифіковані як Нейссерія за допомогою демонстрації типової морфології за Грамом та позитивного результату тесту на оксидазу.

Додатково:
Neisseria Gonorrhoeae, яка передається майже виключно статевим шляхом або перинатально і в першу чергу вражає слизові оболонки уретри та шийки матки, а рідше – прямої кишки, ротоглотки та кон’юнктиви.

Зростаюча генітальна інфекція у жінок призводить до ендометриту та сальпінгіту – колективно називається тазовим запальним захворюванням, переважно приводить до ускладнень та є однією з найпоширеніших причин жіночого безпліддя.

Інші прояви Neisseria Gonorrhoeae включають гострий епідидиміт; різноманітні захворювання очей: дисемінований артрит, дерматит, іноді ендокардит; зустрічаються випадки передачі новонародженим з супутнім кон’юнктивітом.

ДЖЕРЕЛА:

  1. Sherris Medical Microbiology, 5e. Kenneth J. Ryan, C. George Ray. The McGraw-Hill Companies.
  2. Mandell Douglas and Bennett’s Principles and Practice of Infectious Diseases 7th ed.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *