Клітинний тест на червоний вовчак (LE) (Lupus Erythematosus (LE) Cell Test)

Референтні значення:

Клітинний тест на червоний вовчак (LE) раніше викокристовувався для діагностики червоного вовчвка, але був витеснений тестом на антинуклеарні антитіла.

Негативні результати тестування на LE  клітини не виключають діагноз системного червоного вовчака (СКВ).

Наявність клітин LE вказує на вовчак.

Мазок вважається позитивним, коли під час 15-хвилинного пошуку бачать 10 або більше характерних клітин LE, пов’язаних із наявністю позаклітинної, аморфної, ядерної маси.

Інтерпретація

Клітинний тест на вовчак (LE) вважається позитивним, коли приблизно 2% -30% клітин, помічених на слайді в кількості нейтрофілів, є клітинами LE. Цілісність тесту залежить від технічної майстерності та спостережливості лаборанта.

Для тестування використовують:

  • Гепаринізований кістковий мозок
  • Гепаринізована венозна кров
  • Оксалірована венозна кров
  • Дефібринована венозна кров
  • Згущена венозна кров
  • Фактор LE та клітини донора [1]

Отримання кісткового мозку зазвичай викликає занепокоєння для пацієнта; отже, бадилля з венозної крові є адекватною заміною. Якщо обладнання для залишкового покриття недоступне, необроблений зразок венозної крові залишають для згортання (від 20-120 хвилин) і плазму видаляють. Залишковий згусток пропускають через дротяну сітку і центрифугують протягом 5 хвилин, щоб отримати покривний шар. Потім цей покривний шар обмазується скляними дошками для пошуку клітин LE. [2]

Тест може бути проведений шляхом змішування плазми, сироватки крові або серозних випотів пацієнта як джерела LE фактора з кістковим мозком у суб’єкта-донора.

Примітка:
Клітини червоного вовчака (LE) були вперше описані Hargraves, Richmond та Morton в I948 році. Клітини LE спостерігалися в кістковому мозку хворих на вовчак. [3]

Реакція клітин LE позитивна у 50% -75% людей з гострим дисемінованим вовчаком. Позитивні реакції спостерігаються також при ревматоїдному артриті, хронічному гепатиті (лупоїдний), склеродермії, дерматоміозиті, вузлах поліартеріїту, набутій гемолітичній анемії та хворобі Ходжкіна. Він також може бути позитивним у осіб, які приймають фенілбутазон та гідралазин.

ДЖЕРЕЛА:

  1. Lachmann, P.J., A two-stage indirect L.E. cell test. Immunology, 1961. 4: p. 142-52.
  2. Ogryzlo, M.A., The L.E. (lupus erythematosus) cell reaction. Can Med Assoc J, 1956. 75(12): p. 980-93.
  3. Hepburn, A.L., The LE cell. Rheumatology, 2001. 40(7): p. 826-827.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *