Догляд за немовлятами, народженими вдома. Американська академія педіатрії (AAP)

Американська академія педіатрії (AAP) вважає, що сучасні дані показують, що лікарні та акредитовані центри пологівнайбезпечніші умови для народження в США.

ААП не рекомендує планові домашні пологи, які, як повідомляється, у 2-3 рази збільшують дитячу смертність у Сполучених Штатах.

Ця заява покликана допомогти педіатрам надати конструктивну, інформовану пораду жінкам, які розглядають домашні пологи, а також узагальнити належний догляд за новонародженими, які народились вдома, що відповідає догляду за немовлятами, народженими в медичному закладі. Незалежно від обставин його народження, включаючи місце перебування, кожне новонароджене немовля заслуговує на отримання адекватноїдопомоги та догляду, що відповідає викладеному в цій заяві, що більш докладно описано в інших публікаціях AAP, включаючи Керівництво з перинатальної допомоги та підручник з неонатальної реанімації.

Усі лікарі та заклади охорони здоров’я повинні сприяти спілкуванню та взаєморозумінню на основі професійної взаємодії та взаємоповаги.

Догляд за новонародженими

Подальша допомога новонародженим повинна дотримуватися описаної у Керівництві щодо перинатальної допомоги, а також протоколу  AAP щодо догляду за народженими немовлятами. В даному огляді викладено декілька важливих пунктів догляду.

Перехідна допомога (перші 4–8 годин):

 • Немовля слід тримати в теплі та провести детальний фізичний огляд, який включає оцінку віку гестації та внутрішньоутробного віку, а також комплексну оцінку ризику для новонароджених, які потребують додаткового спостереження або втручання .
 • Температуру, частоту серцевих скорочень та дихальних рухів, колір шкіри, периферичний кровообіг, тип дихання, рівень свідомості, тонус та активність слід контролювати та фіксувати щонайменше один раз кожні 30 хвилин, поки стан не вважається нормальним та залишається стабільним протягом 2 годин.
 • Новонароджене немовля, якому за фізичною оцінкою визначено вік до 37 тижнів, має бути переведене до медичного закладу для продовження спостереження за умовами, пов’язаними із передчасно народженістью, включаючи дихальний дистрес, неправильне годування, гіпоглікемію та гіпербілірубінемію.

Моніторинг раннього початку сепсису:

 • Як рекомендують Центри контролю та профілактики захворювань та ААП, всі вагітні жінки повинні проходити обстеження на колонізацію стрептококів групи B на терміні гестації від 35 до 37 тижнів.
 • Колонізованим жінкам слід вводити антибіотик (пеніцилін, ампіцилін або цефазолін) мінімум за 4 години до пологів.
 • Якщо мати отримала внутрішньоутробне лікування, і вона, і її новонароджена дитина залишаються безсимптомними, вони можуть залишатися вдома, та спостерігатися у досвідченого лікаря.
 • Якщо мати виявляє ознаки інфекції (хоріоамніоніт ), але немовля повністю здорове, немовля також може залишатися вдома, доки його спостерігає досвідчений лікар.
 • Кількісна оцінка ризику інфікування новонароджених (яку  можна отримати з використання калькулятора ризику сепсису), може допомогти вирішити про переведення немовля в медичний заклад.
 • Якщо немовля не повністю здорове, слід швидко перевести до медичного закладу для подальшої оцінки та моніторингу відповідно до керівних принципів AAP.

Визначення рівня глюкози:

 • Немовлята, які мають внутрішньоутробну затримку росту або у яких мати сраждає на діабет, слід перебувати на стаціонарному спостереженні через підвищений ризик розвитку гіпоглікемії та інших неонатальних ускладнень.
 • Якщо після народження у дити визначається невідповідність гестаційного віку, або немовля потребує реанімації, його слід обстежувати на наявність гіпоглікемії, як зазначено в заяві AAP.
 • Якщо спостерігається гіпоглікемія і зберігається після годування, немовля слід негайно перевести в медичний заклад для оцінки та лікування.

Профілактика захворювань очей:

кожен новонароджений повинен отримувати профілактику проти гонококової інфекції очей новонароджених відповідно до місцевих законів та правил.

Вітамін К:

Кожній новонародженій дитині слід отримувати разову парентеральну дозу оксиду вітаміну К1 (фітонадіон [0,5–1 мг]) для запобігання геморагічної хвороби новонародженого, залежної від вітаміну К.

Не показано достовірної ефективності, що пероральний прийом вітаміну К настільки ж ефективний, як парентеральний прийом для профілактики пізньої геморагічної хвороби.

Вакцинація проти гепатиту В:

 • Для всіх медично стабільних немовлят вагою> 2000 г при народженні, які народилися з поверхневим антигеном гепатиту В (HBsAg)негативної матері, першу дозу вакцини слід ввести протягом 24 годин після народження.
 • Для вродженої інфекції, слід застосовувати лише вакцину проти антигенного гепатиту В, дотримуючись належних вимог щодо зберігання та обробки імунізації.
 • Немовлята, що народились від жінок, які мають позитивний HBsAg або статус HBsAg – невідомий, також повинні отримувати імунний глобулін проти гепатиту В, керуючись чинними рекомендаціями.

Оцінка годування:

 • навчений доглядач повинен оцінити принаймні 1 сеанс грудного вигодовування, включаючи спостереження за положенням, та перенесенням молока.
 • Жінки,що годують, мають фіксувати час та тривалість кожного годування, а також вихід сечі та калу протягом перших днів годування груддю.
 • Номограми, що забезпечують очікувану втрату ваги, яка залежить від години у перший післяпологовий тиждень, можна знайти на веб-сайті.

Обстеження на гіпербілірубінемію:

 • Немовлятам, матері яких є резус-негативними, слід направляти пуповинну кров, на тест прямого антитіла Кумбса;
 • якщо група крові матері – О, і вона є резус-позитивною, пуповинну кров можна перевірити на групу крові немовляти та направити на прямий аналіз на антитіла, але це не потрібно, за умови відповідного спостереження, оцінки ризику та подальше спостереження.
 • У всіх новонароджених дітей слід оцінити ризик гіпербілірубінемії та пройти обстеження на білірубін між 24 та 48 годинами після народження.
 • Значення білірубіну слід будувати на часовій номограмі для визначення ризику вираженої гіпербілірубінемії та необхідності повторного визначення.

Універсальний скринінг для новонароджених:

кожне новонароджене немовля, повинне пройти універсальний скринінг для новонароджених відповідно до індивідуальних державних стандартів (приклад у США доступний за посиланням)

Скринінг слуху:

повинен бути задокументований за прийнятими схемами перевірки слуху у немовлят.

Обстеження пульсоксиметрії:

Забезпечення подальшої допомоги:

 • Крім швидкої, всебічної комунікації з лікарем, що надає допомогу, важливо враховувати документацію передпологової допомоги. Заповнення форм, можна переглянути на веб-сайті AAP Bright Futures.
 • Лікар повинен оглянути всіх немовлят протягом 24 годин після народження та згодом протягом 48 годин після першого оцінювання.
 • Подальший огляд повинен включати: вагу немовляти та фізичний огляд, особливо на жовтяницю та гідратацію.
 • До жінок, що годують, огляд повинен включати: оцінку анамнезу, що до проблем з молочними залозами, схеми елімінації немовлят та формальну оцінку грудного вигодовування, включаючи положення, засувку та перенесення молока.
 • Результати лабораторних досліджень матері та новонароджених слід переглянути; слід проводити клінічно вказані аналізи, такі як сироватковий білірубін; та скринінг-тести повинні бути завершені відповідно до державних норм.
 • Документація, надана медичним працівником, який відвідує пологи, повинна включати, чи були складені або заплановані терміни тестування та щеплення, які зазвичай проводяться в рамках лікарняних протоколів.

Детальна інформація за посиланням.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *